Optymalizacja strony

Elementy, które mogą zostać poddane optymalizacji:

Tagi Title oraz Description

Tytuł oraz opis strony. Sprawdzenie poprawności wyświetlania tytułów i opisów podstron.

Sprawdzenie unikalności treści

Niekiedy strony posiadają treść powieloną z innych źródeł, warto zadbać o unikalność treści na naszej stronie. 

Przyjazne linki 

Adresy url mogą być tworzone przy pomocy treści jakie zawierają, jest to przyjazne dla użytkownika rozwiązanie.

Zgodność z urządzeniami mobilnymi

Obecnie coraz więcej osób przegląda strony przy pomocy urządzeń mobilnych, warto zadbać o kompatybilność.

Optymalizacja kodu

Sprawdzenie kodu strony pod względem ułatwienia przeglądarkom poprawnego wyświetlania strony.

Narzędzie PageSpeed Insights

Google posiada narzędzie, które pomaga webmasterom dostosować stronę do swoich wymagań. 

Tytuł i opis strony

Elementami, od których zazwyczaj zaczyna się proces optymalizacji, są tytuły i opisy strony głównej, jak również poszczególnych stron. Tytuł strony określony jest w kodzie w Meta Title, natomiast opis strony w Meta Descrition. Należy jednak pamiętać, iż Google wyświetla tytuł strony w takiej formie, w jakiej podajemy w kodzie, jednak w przypadku opisu może zostać on zaczerpnięty z zawartości strony. W zależności od skryptu naszej strony istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym w łatwy sposób możemy zapanować nad wyglądem naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Przyjazne adresy, struktura podstron, katalogów

Obecnie praktycznie wszystkie najpopularniejsze skrypty posiadają możliwość ustawienia przyjaznych adresów. W przypadku silnika WordPress wygląda to przykładowo tak:

http://websy.pl/?p=6 – standardowy adres

http://websy.pl/optymalizacja/ – przyjazny adres

Adres strony, oprócz tytułu i opisu, jest jednym z trzech podstawowych elementów określających naszą stronę w wynikach wyszukiwania.

Tekst, słowa kluczowe

Prezentacja strony w wynikach wyszukiwania zależy od wielu czynników, w tym od treści. Ważny będzie tytuł strony, jak również poszczególnych podstron. W opisie można dodatkowo podkreślić ważność fraz/słów kluczowych za pomocą odpowiednich znaczników hmtl. Oczywiście Google potrafi odmieniać przez przypadki, dlatego można przygotować dobry tematyczny tekst, pamiętając jednak że strona ma być przeznaczona przede wszystkim pod użytkownika, a nie pod wyszukiwarkę. Naturalnie powinniśmy zadbać także o unikalność treści zamieszczonych na naszej stronie. Warto przygotować je w taki sposób, aby odwoływały się do tematyki naszej strony.

Google PageSpeed Insights

Jednym z narzędzi, pomoże nam w odpowiednim zoptymalizowaniu naszej strony jest Google PageSpeed Insights. Po podaniu adresu naszej strony otrzymamy wskazówki optymalizacyjne, które pomogą nam przyśpieszyć ładowanie naszej strony, czy też sprawdzić jej wygląd na urządzeniach mobilnych. Narzędzie może podpowiedzieć nam również które konkretne elementy naszej strony należy poprawić. Oczywiście działania dotyczące optymalizacji strony należy przeprowadzić indywidualnie dla każdej strony. Obecnie webmasterzy starają się tworzyć strony zgodnie z wytycznymi Google i dobrymi praktykami w zakresie optymalizacji. Jednak często znajdujemy elementy, które można usprawnić.

2008-2019 Websy.pl

Polityka prywatności

DANE FIRMY:

Websy.pl Gerard Miłosz

ul. Żeromskiego 11/13

24-100 Puławy

NIP: 716-254-81-05

KONTAKT:

Darmowa wycena

kontakt@websy.pl

+48 697-715-522